Elmer - słoń w kratkę

środa, 27 lutego 2019

Udostępnij ten wpis:
Elmer - słoń w kratkę - kiedy kilka lat temu Kacper dostał swoją pierwszą książkę o tym kolorowym słoniu zastanawiał mnie jego fenomen. I wtedy przeczytaliśmy pierwszy raz historię o Elmerze... i przepadliśmy, zakochaliśmy się w tym słoniu obydwoje. I tak zaczęliśmy kupować i czytać kolejne opowieści o tym mądrym słoniu i jego przyjaciołach z dżungli.  Ostatnio w przygodach Elmera zakochał się też nasz dwuletni Olek.


Twórcą Elmera jest David McKee, brytyjski pisarz i ilustrator. Wszystkie historie o Elmerze mają jakieś przesłanie, zwracają uwagę na ważne w życiu wartości w sposób przystępny dla małego czytelnika. Przeczytamy o tolerancji, o akceptacji samego siebie, o szacunku dla starszych, o przyjaźni, o pomaganiu innym, o tym, że nie zawsze sam cel jest najważniejszy, o uczciwości.
W wesołych historiach o Elmerze poznamy także inne zwierzęta z dżungli oraz nietypowe słonie z rodziny Elmera: dziadek Eldo, który jest złoty, ciocia Zelda, która jest w fioletowo-niebieską kratę, Róża, która jest różowa czy też kuzyn Wilbur, który jest w czarno-białą kratę, a dodatkowo jest brzuchomówcą. 
A jakim słoniem jest Elmer i za co wszyscy go kochają? Elmer jest nietypowy, jest w kolorową kratkę. Elmer jest bardzo wesołym słoniem, uwielbia się śmiać i robić dowcipy, a przy tym zawsze chętnie pomaga innym. Jak tu nie zakochać się w takiej postaci? :)  Jeśli miałabym określić opowieści o Elmerze jednym słowem, byłoby to słowo PONADCZASOWE.
Elmer jest niesamowicie popularny wśród dzieci z wielu krajów. Opowieści o tym słoniu można kupić każdą z osobna lub też w postaci zbiorów opowiadań. My mamy jeden zbiór i 11 książek z pojedynczymi historiami. Wydane są także kartonówki o Elmerze dla najmłodszych fanów kolorowego słonia. 1 komentarz

Copyright © Szablon wykonany przez Blonparia